BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 9535028
*
nr 953 5028
Ljusstakar
Ett par, Miranda, Svedala, höjd: 17 cm, keramik
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2015
kl 19:18:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:26:21
1
100 kr
6/4 17:34:26
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake miranda svedala
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:42
-
3345 Appliquer
ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:10
-
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:19
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58
-
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21
-
3242 Ljuslyktor
2+ 2 st, Orrefors, Carat. Diameter: 9-12 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37
*
Ljusstakar
nr 953 5028
Ljusstakar
Ett par, Miranda, Svedala, höjd: 17 cm, keramik
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/4 15:26:21 | 1 | 100 kr |
6/4 17:34:26 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake miranda svedala
-
3249 Altarljusstakar
Ett par, mässing. Höjd: 77 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:42 -
3345 Appliquer
ett par, Skultuna, Pierre Forsell (1925-2004), Sve..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:10 -
3162 Kandelaber
metall, "Quist". Höjd: 49 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:19
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:58 -
3299 Kandelabrar
Ett par, Sent 1800-tal, prismor. Höjd: 51 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:21 -
3242 Ljuslyktor
2+ 2 st, Orrefors, Carat. Diameter: 9-12 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:37